Malaga car hire - Delpaso - Car hire Malaga Airport
Car hire Malaga airport. No cancellation fee and Full/Full option. Pay on arrival or get a discount for prepaidment. Compare our All inclusive Pack.
Ondanks dat ik mijn huurauto volledig vooraf had betaald en ook nog een extra verzekering bij AXA had afgesloten, moest ik bij aankomst toch €140 extra betalen. De reden? Op mijn Visa-kaart staat mijn initiaal, en volgens hun voorwaarden mag dat blijkbaar niet.
Ik gebruik dezelfde Visa-kaart al meer dan 30 jaar wereldwijd zonder ooit enig probleem te hebben gehad. Zelfs het tonen van mijn ID en rijbewijs werd niet geaccepteerd. Dit voelt als pure misleiding en een manier om extra geld te innen.
Foei Delpaso! Dit is geen klantvriendelijke of betrouwbare manier van werken. Ik raad iedereen aan goed op te letten voordat je hier een auto boekt!
Zwakke punten Waardeloze autoverhuur service door extra onbegrijpelijke voorwaarden
Zoals reeds bij meerdere reviews van toepassing: oplichting daar voornamen voluit op de credit card dienen te staan en geen initialen. Mastercard hanteert initialen; eDream booking hanteert creditcard op naam van de bestuurder; naamgeving in NL is anders dan in Spanje en in US, Midden Oosten, Verre Oosten etc. maar niet voor Delpaso. Zij schrijven voor !! Kostte me € 150 extra (alles incl verzekeringen waren al geboekt en betaald met de zelfde credit card). O ja; logisch, de extra € 120 kon ik wel betalen met mijn credit card ?? Ver van wegblijven.
Terrible ripof! For the first time in 35 years Delpaso did not accept my creditcard for the 1500 euro deposit, forcing me to accept their insurance for more than 300 euro. The reason: only the initials and not my full first name are printed on the card.
Terrible ripof! For the first time in 35 years Delpaso did not accept my creditcard for the 1500 euro deposit, forcing me to accept their insurance for more than 300 euro. The reason: only the initials and not my full first name are printed on the card.
Nooit meer een auto bij Delpaso via doyouspain huren. Omdat er geen volledige voornamen op credit card stonden waren we verplicht een extra verzekering moeten afsluiten bij Delpaso. Terwijl card wel geaccepteerd werd bij vooruit betaling autohuur en we al all-risk verzekerd waren. Restitutie niet mogelijk volgens kleine lettertjes aan balie. Na protest werd onze creditcard over de balie gesmeten en op een agressieve manier werden we om 23.30 uur gesommeerd om te betalen. Afgesloten eigen risico verzekering voor niks (80 euro) niet geldig volgens hun omdat ik borg van 1500 niet kon betalen met mijn card.
Zwendel/geldklopperij. Nooit een auto huren daar
Zoals reeds bij meerdere reviews van toepassing: oplichting daar voornamen voluit op de credit card dienen te staan en geen initialen. Mastercard hanteert initialen; EasyJet booking hanteert creditcard op naam van de bestuurder; naamgeving in NL is anders dan in Spanje en in US, Midden Oosten, Verre Oosten etc. maar niet voor Delpaso. Zij schrijven voor !! Kostte me € 207 extra (alles incl verzekeringen waren al geboekt en betaald met de zelfde credit card). O ja; logisch, de extra € 207 kon ik wel betalen met mijn credit card ?? Ver van wegblijven.
\\\\\\\\r\\\\\\\\nDel paso is een organisatie die op criminele wijze extra geld buit maakt. \\\\\\\\r\\\\\\\\nZe schrijven in hun voorwaarden dat je creditcard voorzien moet zijn van je voornaam. Plus schrijven ze dat het voor kan komen dat ze je pincode willen weten voor mogelijke transacties?\\\\\\\\r\\\\\\\\nNiemand heeft haar of zijn voornaam op de creditcard en daarmee liggen er direct briefjes klaar waarop ze schrijven wat je moet betalen anders krijg je de auto niet mee. \\\\\\\\r\\\\\\\\nMet ons vele mensen met hetzelfde probleem. Wij hoefden �maar� 120 e bij moeten betalen want we kregen dan ook een barrel mee. De andere vele malen hoger. Gelukkig hadden wij een verzekering die de 1200 aan risico dekte. \\\\\\\\r\\\\\\\\n\\\\\\\\r\\\\\\\\nNooit meer naar deze criminele organisatie. \\\\\\\\r\\\\\\\\nDat de luchtvaartmaatschappij hiermee in zee gaat is ongelofelijk. \\\\\\\\r\\\\\\\\n
Ik heb hier een auto gehuurd via discovercars. Enorm slecht behandeld door de medewerkers van Delpaso toen ze hoorden dat ik de volledige dekking bij discovercars had afgesloten en niet bij hun. Het begon met het dreigen van het niet meegeven van de auto, omdat we 3 minuten te laat waren. Vervolgens moesten we de auto zelf maar controleren op gebreken. Zij konden mij geen service verlenen en ik moest geen contact met ze opnemen als ik een ongeluk maakte of er iets met de auto was.
Bij het inleveren van de auto ging het pestgedrag door. Andere klanten die wel een volledige dekking bij hun hadden genomen werden eerder geholpen dan wij. Ze lieten ons bewust wachten. Bij het controleren van de auto(had meerdere deuken) op schade waar ik gelukkig foto's van had gemaakt kwamen ze met een mini krasje die ik over het hoofd had gezien en geen foto van had gemaakt en zeiden dat ze dit keer deposit van 1600 euro teruggeven, maar de volgende keer dit niet te zullen doen als ik de volledige dekking niet bij hun afneem.
Huur hier nooit!!! "Ineens" klopte mijn pi code niet van mijn creditcard en werden we geforceerd om een verzekering van €275,00 extra af te sluiten. De rest van de vakantie deed mij pincode het prima. Daarna kregen we een oude volkswagen met versleten koppelingsplaten en twee zachte banden.
Sterke punten Dat ze snel uit Malaga en Spanje vertrekken.
Bij terugbrengen bleek het slot van onze auto geforceerd te zijn. Wij wisten dat niet want hadden alleen maar de afstandsbediening gebruikt.
De dame die de inspectie deed, had dit probleem binnen een paar seconden ontdekt. Ik had fors moeten betalen als ik niet via een videofilmpje had kunnen aantonen dat dit al zo was toen ik de auto ophaalde. Toen ik vroeg waarom dit niet op papier stond toen ik de auto ophaalde had ze geen idee. Ik ben nog een paar auto's gaan bekijken en er bleken meerdere auto's hetzelfde probleem te hebben. Schandalig!
Expérience regrettable.
Quand on a envie de traiter les clients comme des animaux, on va travailler à la ferme. Je n'ai jamais vu aussi malpoli, irrespectueux que cet agent de location de voiture. Après lui avoir demandé de parler poliment et de répondre à mes questions de manière courtoise, il commence à chuchoter en espagnol à lui-même. Et il n'a plus voulu me répondre. C'est quand même incroyable d'être aussi mauvais professionnellement.
Changez votre profession si vous êtes incapable de répondre de manière courtoise à vos clients. J'ai dû demander à une autre personne de me répondre alors que l'autre était caché dans sa grotte ne voulant rien savoir. C'était vraiment pitoyable.
De plus, un couple avec un bébé était avant moi et la famille est sortie écœurée du comportement de l'agent.
La seule solution qu'on vous proposera quand quelque chose ne va pas, c'est de vous faire payer plus. Vous êtes capable de payer plus ? Pas de soucis, voici quelques morceaux de pains par terre que vous pouvez manger comme des pigeons.
A fuir.
Aucun professionnalisme et tant mieux aux personnes qui ont été satisfaits, vous êtes passés dans les mailles du filet quand je vois certaines notes.
Quand je vois après mon expérience que la compagnie avait une note moyenne de 3.6/10 sur le site où j'ai commandé, ça m'a donné la leçon de regarder à deux fois avant de réserver mes vacances auprès d'une compagnie.
Notes clients falsifiés pour attirer les touristes ? C'est une pratique qui devient courante. Méfiez-vous et allez chez quelqu'un d'autre.
Ik stond daar en ze vertelde me doodleuk dat ze me geen auto meegaven als ik de extra verzekering niet nam. Het contract interesseerde hen niet zegde ze. Een ander koppel had juist hetzelfde aan de hand.En die werden dan ook nog eens de huid volgescholden.Zo.een een een Verhuur firma's moesten ze onmiddellijk de deuren sluiten. Oplichting!
Sterke punten Oplichten
Zwakke punten Ze lichten meerdere klanten gelijk op, dan valt het wel iets teveel op als die het van elkaar horen.
ONTELBAAR VEEL OPMERKINGEN... WEGBLIJVEN !!!
1. Bij aankomst blijkt er niemand (zoals beloofd) op ons te staan wachten en kunnen we zelf onze weg zoeken naar de ophaalbus voor de auto. Mooi welkom.
2. Aan het bureau moet alles snel gaan (time is money) en is de dame aan de balie redelijk agressief... Mooi welkom 2.
3. Ik word gepusht om een verzekering te nemen die ook de eerst 1500 EUR aan schade dekt. Aangezien ik zo'n verzekering reeds in België heb afgesloten, weiger ik. Ik krijg een storm van verwijten dat het niet klopt en dat het in het belang van mezelf toch de beste optie is. Ik weiger.
4. Omdat ik niet inga op het aanbod, word ik geduwd in volgend nieuwtje: 90 EUR betalen voor een benzinetank van 55 liter (waarde: 65 EUR) en terug volledig 'empty' inleveren. Dit staat niet in het oorspronkelijke contract, dat terugbetaling van de resterende brandstof belooft. Die restitutie komt er na aftrek van 35 EUR administratiekosten, volgens het eerste contract.
Kortom, ik kan eigenlijk niet anders dan ondertekenen voor de volledig lege benzinetank (die ik nooit kan leegrijden op vijf dagen / 900 km) en de onnozele administratiekosten.
Ik wil hier weg.
5. Ik krijg geen uitleg over de VW Golf die ik nog nooit bestuurde: zoek het zelf maar uit.
6. Aangezien ik de wagen graag om 5 am wil inleveren, zal ik een toeslag van 40 (veertig) EUR moeten betalen, aangezien ik buiten de kantooruren aanklop. Op deze manier kan je nooit een grote maatschappij worden (24/7!).
7. De wagen is op heel veel plaatsen (15?) beschadigd. Als ik hier iets over meld, krijg ik volgend bizar antwoord: trek maar foto's en dat regelen we later wel. De twee bedienden blijven achter hun desk.
8. Bij aflevering van de auto om 5 uur 's morgens stuit ik op een andere bediende die dezelfde opleiding 'golddigger' heeft gevolgd: ik had opgegeven dat ik de wagen om 7.30 am zou inleveren en dat gaat extra's kosten... Aangezien mijn geduld nu echt wel op is, werp ik hem volgend verwijt naar z'n kop: ik heb al 40 EUR bijbetaald om vroeger te kunnen inleveren. Hij is een beetje verbaasd dat ik een beetje boos ben en zegt dat ik dan maar een mailtje naar het kantoor moet sturen. Ik beloof om dit bedrijf in de juiste schijnwerpers te plaatsen...
Kortom, DEL PASO staat voor mij gelijk met THE WILD WEST...
Cijfers: Voor 6 dagen had ik de oorspronkelijke huurkosten van 68,47 EUR + benzine in gedachten.
Het is uiteindelijk 233,47 EUR geworden.
Volgende keer huur ik opnieuw bij een erkende maatschappij en in de luchthaven. Het kost waarschijnlijk minder aan Euro's en veel minder aan ergernis.
Ik hoop tenslotte dat dit objectieve review andere mensen kan overtuigen om niet in het valse plaatje van deze maatschappij te stappen die maar één doel voor ogen heeft: zo snel als mogelijk veel geld maken.
Sterke punten mooie en vinnige wagen, echter vol beschadigingen
Worst experience ever, rude staff unhelpful no manager no supervisor, claimed bank card not working after confirming with bank that there's no issue but I think the issue was us not taking their added insurance.
15 min later, booked car, bank card miraculously worked and perfect customer service with Goldcar.
We waren zo dom om niet van tevoren de reviews te lezen en inderdaad...
Ook mijn creditcard werd niet geaccepteerd.
Waardoor we gedwongen werden een dure verzekering af te sluiten.
Is daar aan de orde van de dag. Goede handel voor ze.
Vervolgens moest deze verzekering worden betaald. En ja hoor, daarvoor was mijn creditcard wel goed genoeg.
Boeven zijn het.
Zwakke punten Ze kloppen je onnodig veel geld uit de zak.
Zelfde gedoe als andere klanten bij Del pasoHet zogenaamde probleem is de initialen op de creditcard. Dus flink dokken ter plaatse of geen auto. Alsof mijn volledige doopnamen op de creditcard zouden passen? Lijkt een handeltje te zijn met cartrawler. Ongehoord!!
Sterke punten Slecht gevoel bezorgen bij Start van vakantie
Auto geboekt via Cheaptickets.nl. In hun mail waarin de boeking van de auto wordt bevestigd en die je moet tonen bij het ophalen van de auto (zoals bovenaan de mail staat) wordt opgesomd welke documenten je moet tonen : een geldig rijbewijs en paspoort en een creditcard met voldoende ruimte OP NAAM VAN DE HOOFDBESTUURDER. Bij Delpaso blijkt mijn creditcard niet acceptabel, omdat deze alleen voorletters bevat en geen volledige voornamen. Wie in Nederland heeft een creditcard op volledige voornamen? En waarom wordt je identiteit niet vertrouwt als je toch je paspoort (met volledige voornamen en foto) en je rijbewijs (met initialen en foto) kunt tonen? Ter plaatse nog gebeld met Cartrawler die slechts meldde dat ik maar een klachtenformulier moest invullen. Kreeg de auto niet mee, zodat ik uiteindelijk 's nachts een taxi heb moeten nemen voor een hoop geld. Ik ben ook niet gecrediteerd voor de huur van de auto die ik niet heb meegekregen. Schandalig. En iedereen wijst mijn klacht af. Ergens weggestopt in de mail van Cheaptickets.nl zit een voucher (amper zichtbaar op de geprinte versie, en waarom zou je, de mail is volgens Cheaptickets.nl voldoende). Onderin de voucher (van Cartrawler) staat dat er geen afkortingen mogen voorkomen op de creditcard. Eerder dit jaar 2 x een auto gehuurd (ook in Spanje) en geen problemen gehad. Cartrawler zit daar wel steed tussen.
Nooit problemen gehad met autohuur op onze vele reizen. Dit was/is de eerste keer met Delpaso. Via Ryanair een auto gehuurd + extra verzekering afgesloten. Voor elkaar dus... dachten we. Bij de balie van Delpaso kregen we de keuze: of extra verzekeren (285-) of geen auto. Daar sta je dan, met twee kinderen, bagage na een vermoeide reis. Nog geprobeerd telefonisch contact te krijgen met Ryanair, wat helaas niet lukte. We hadden niet veel keuze, moesten extra verzekeren. Volgens Delpaso was namelijk de extra verzekering die we thuis al hadden afgesloten totaal niet toereikend (volgens de baliemedewerker: commerciële handel van Ryanair).
Bij thuiskomst hebben we direct contact gezocht met Ryanair (CarTrawler). Telefonisch en per mail. Verhaal verteld en gevraagd wat we hadden moeten doen op dat moment. We krijgen totaal geen antwoord. Alleen wat algemeen gepruttel dat ze het vermelden en een sorry voor het ongemak! Inmiddels de 5e mail verstuurd (met dezelfde vraag: wat we hadden moeten doen?)
Wat een mega oplichters!
Nooit geen Delpaso meer voor ons!
Nooit geen probleem gehad zelfs dit jaar nog een auto gehuurd in Portugal. Nu werd mijn creditcard niet geaccepteerd omdat er een afkorting op stond. Ryanair keurt dit wel goed bij het boeken van een vlucht en hotels. Maar de auto kregen we niet mee. Moesten een nieuw contract aangaan bij Delpaso met de zelfde credit kaart. En natuurlijk meer dan het dubbele betalen. Schuld werd afgeschoven naar Ryanair. Wij hebben op geen enkele bankpas onze volledige voornamen staan. Naar meer dan 1 1/2 uur discuseren geen auto met het openbaar vervoer verder gereisd.
Sterke punten Geen stelletje oplichters
Zwakke punten Bij alle balies moesten de mensen extra kosten betalen.
Onbeschofte oplichters bende! Proberen je met brandstofkosten verzekeringen en administratiekosten op te lichten. Als daar niet in mee gaat weigeren ze je de auto mee gegeven. Sta je daar laat in de avond. Voorbeeld je huurt auto met een tank inhoud van 58 liter rekenen ze 120 euro dwz. meer dan 2,00 per liter. Een liter diese kost op dit moment tussen 1,20 en 1,33.
Je boekt auto voor 50 en willen dat 375 aftikt ditvalles door verzonnen kosten. Gewoon Oplichters!!!
Prima auto maar bij terugkomst zogenaamd schade; krassen op de velg...
Stonden ook op mijn fotos van vertrek maar ze vonden ze nu erger/ beter zichtbaar.
Geen keus en moest 150 euro aftikken.
De chauffeur die ons naar het vliegveld bracht (van deze autoverhuur) zegt dat ze dit bij iedereen doen die geen verzekering aan de balie bij Delpaso afsluit,
Wegblijven hier!
Via Ryanair hadden we voor een spotprijs via Delpaso een auto gehuurd met aanvullende dekking via Axa. Vanaf het vliegveld rijden regelmatig pendelbusjes die je binnen 5 minuten bij Delpaso brengen. Bij aankomst kregen we vlot de auto mee. De teruggave ging nog sneller, na een snelle inspectie stonden we binnen 2 minuten weer buiten, de betaalde borg werd direct teruggeboekt. Prima ervaring dus met deze verhuurder
Alles is bij Delpaso goed geregeld.
Bij aankomst op het vliegveld word je opgevangen en in de richting van de shuttle gestuurd.
Na 10 minuten bij Del Paso.
De auto die ik had gehuurd was er niet dus kreeg ik een mercedes er voor in de plaats voor hetzelfde geld.
Ik wilde volledige verzekeringsdekking en moest voor 9 dagen 170, betalen.
Omdat ik via internet had geboekt was ik gelijk VIP klant.
Een van de voordelen ervan is ,dat je voortaan gelijk geholpen word,dus niet in de rij hoeft aan te sluiten.
Ik hoefde ook geen borgblokade op mijn creditkaart te nemen en ook geen volle tank alvast te betalen.
Ik heb de 170 afgerekend en dat was alles.
Bij het inleveren van de auto hoefde ik alleen de sleutel maar af te geven en voor de rest niets.
Het is de perfecte manier van auto huren.
Geen creditkaartborg of wat dan ook.
Gewoon betalen en voor de rest niets.
Volgende keer zeker weer naar Del Paso autoverhuur in Malaga.
Sterke punten Snel en efficiënt ,geen borg of van te voren een tank betalen.
Je betaalt wat je koopt.
Delpaso car hire is een betrouwbare partner om een auto te huren.
We huurden reeds verschillende keren een auto bij hen en zijn steeds tevreden geweest.
Wij zijn ervaren huurders van een auto in Spanje. Bij het boeken van een auto via de site van Del Paso, verschijnt een pop up waarin 3 categorieën staan. Bij de duurste "All inclusive " staat onder "excess", "No excess". Daar zoek ik altijd naar. Dan denk je dus: ok. Na aanrijding werd direct 1300(!) euro op mijn creditcard geboekt. Bleek dat onderaan het huurcontract (dat je in de drukte tekent na de mondeling bevestiging ("No excess) te staan "una franquicia de 1000". 1000 euro dus naar de haaien, en kennelijk ook nog eens 300 voor ??.
Sterke punten Geen
Zwakke punten Contract en informatie op de site zijn zeer verschillend Misleidend dus.
Misleiding DePaso
Ondanks dat ik mijn huurauto volledig vooraf had betaald en ook nog een extra verzekering bij AXA had afgesloten, moest ik bij aankomst toch €140 extra betalen. De reden? Op mijn Visa-kaart staat mijn initiaal, en volgens hun voorwaarden mag dat blijkbaar niet.
Ik gebruik dezelfde Visa-kaart al meer dan 30 jaar wereldwijd zonder ooit enig probleem te hebben gehad. Zelfs het tonen van mijn ID en rijbewijs werd niet geaccepteerd. Dit voelt als pure misleiding en een manier om extra geld te innen.
Foei Delpaso! Dit is geen klantvriendelijke of betrouwbare manier van werken. Ik raad iedereen aan goed op te letten voordat je hier een auto boekt!
Zwakke punten
Waardeloze autoverhuur service door extra onbegrijpelijke voorwaarden
Oplichting DelPaso
Zoals reeds bij meerdere reviews van toepassing: oplichting daar voornamen voluit op de credit card dienen te staan en geen initialen. Mastercard hanteert initialen; eDream booking hanteert creditcard op naam van de bestuurder; naamgeving in NL is anders dan in Spanje en in US, Midden Oosten, Verre Oosten etc. maar niet voor Delpaso. Zij schrijven voor !! Kostte me € 150 extra (alles incl verzekeringen waren al geboekt en betaald met de zelfde credit card). O ja; logisch, de extra € 120 kon ik wel betalen met mijn credit card ?? Ver van wegblijven.
Sterke punten
Oplichters
Zwakke punten
Oplichters
Terrible ripof
Terrible ripof! For the first time in 35 years Delpaso did not accept my creditcard for the 1500 euro deposit, forcing me to accept their insurance for more than 300 euro. The reason: only the initials and not my full first name are printed on the card.
Terrible ripof
Terrible ripof! For the first time in 35 years Delpaso did not accept my creditcard for the 1500 euro deposit, forcing me to accept their insurance for more than 300 euro. The reason: only the initials and not my full first name are printed on the card.
NOOIT MEER DELPASO
Nooit meer een auto bij Delpaso via doyouspain huren. Omdat er geen volledige voornamen op credit card stonden waren we verplicht een extra verzekering moeten afsluiten bij Delpaso. Terwijl card wel geaccepteerd werd bij vooruit betaling autohuur en we al all-risk verzekerd waren. Restitutie niet mogelijk volgens kleine lettertjes aan balie. Na protest werd onze creditcard over de balie gesmeten en op een agressieve manier werden we om 23.30 uur gesommeerd om te betalen. Afgesloten eigen risico verzekering voor niks (80 euro) niet geldig volgens hun omdat ik borg van 1500 niet kon betalen met mijn card.
Zwendel/geldklopperij. Nooit een auto huren daar
Sterke punten
GEEN
Zwakke punten
OPLICHTERS
Oplichting door Delpaso
Zoals reeds bij meerdere reviews van toepassing: oplichting daar voornamen voluit op de credit card dienen te staan en geen initialen. Mastercard hanteert initialen; EasyJet booking hanteert creditcard op naam van de bestuurder; naamgeving in NL is anders dan in Spanje en in US, Midden Oosten, Verre Oosten etc. maar niet voor Delpaso. Zij schrijven voor !! Kostte me € 207 extra (alles incl verzekeringen waren al geboekt en betaald met de zelfde credit card). O ja; logisch, de extra € 207 kon ik wel betalen met mijn credit card ?? Ver van wegblijven.
Sterke punten
Oplichting
Zwakke punten
Oplichting
Misdadig
\\\\\\\\r\\\\\\\\nDel paso is een organisatie die op criminele wijze extra geld buit maakt. \\\\\\\\r\\\\\\\\nZe schrijven in hun voorwaarden dat je creditcard voorzien moet zijn van je voornaam. Plus schrijven ze dat het voor kan komen dat ze je pincode willen weten voor mogelijke transacties?\\\\\\\\r\\\\\\\\nNiemand heeft haar of zijn voornaam op de creditcard en daarmee liggen er direct briefjes klaar waarop ze schrijven wat je moet betalen anders krijg je de auto niet mee. \\\\\\\\r\\\\\\\\nMet ons vele mensen met hetzelfde probleem. Wij hoefden �maar� 120 e bij moeten betalen want we kregen dan ook een barrel mee. De andere vele malen hoger. Gelukkig hadden wij een verzekering die de 1200 aan risico dekte. \\\\\\\\r\\\\\\\\n\\\\\\\\r\\\\\\\\nNooit meer naar deze criminele organisatie. \\\\\\\\r\\\\\\\\nDat de luchtvaartmaatschappij hiermee in zee gaat is ongelofelijk. \\\\\\\\r\\\\\\\\n
Sterke punten
Geen
Zwakke punten
Alles
Scam bedrijf
Ik heb hier een auto gehuurd via discovercars. Enorm slecht behandeld door de medewerkers van Delpaso toen ze hoorden dat ik de volledige dekking bij discovercars had afgesloten en niet bij hun. Het begon met het dreigen van het niet meegeven van de auto, omdat we 3 minuten te laat waren. Vervolgens moesten we de auto zelf maar controleren op gebreken. Zij konden mij geen service verlenen en ik moest geen contact met ze opnemen als ik een ongeluk maakte of er iets met de auto was.
Bij het inleveren van de auto ging het pestgedrag door. Andere klanten die wel een volledige dekking bij hun hadden genomen werden eerder geholpen dan wij. Ze lieten ons bewust wachten. Bij het controleren van de auto(had meerdere deuken) op schade waar ik gelukkig foto's van had gemaakt kwamen ze met een mini krasje die ik over het hoofd had gezien en geen foto van had gemaakt en zeiden dat ze dit keer deposit van 1600 euro teruggeven, maar de volgende keer dit niet te zullen doen als ik de volledige dekking niet bij hun afneem.
Oplichters en criminelen
Huur hier nooit!!! "Ineens" klopte mijn pi code niet van mijn creditcard en werden we geforceerd om een verzekering van €275,00 extra af te sluiten. De rest van de vakantie deed mij pincode het prima. Daarna kregen we een oude volkswagen met versleten koppelingsplaten en twee zachte banden.
Sterke punten
Dat ze snel uit Malaga en Spanje vertrekken.
Zwakke punten
Alles..
Oplichters! Geforceerde sloten
Bij terugbrengen bleek het slot van onze auto geforceerd te zijn. Wij wisten dat niet want hadden alleen maar de afstandsbediening gebruikt.
De dame die de inspectie deed, had dit probleem binnen een paar seconden ontdekt. Ik had fors moeten betalen als ik niet via een videofilmpje had kunnen aantonen dat dit al zo was toen ik de auto ophaalde. Toen ik vroeg waarom dit niet op papier stond toen ik de auto ophaalde had ze geen idee. Ik ben nog een paar auto's gaan bekijken en er bleken meerdere auto's hetzelfde probleem te hebben. Schandalig!
Expérience affreuse
Expérience regrettable.
Quand on a envie de traiter les clients comme des animaux, on va travailler à la ferme. Je n'ai jamais vu aussi malpoli, irrespectueux que cet agent de location de voiture. Après lui avoir demandé de parler poliment et de répondre à mes questions de manière courtoise, il commence à chuchoter en espagnol à lui-même. Et il n'a plus voulu me répondre. C'est quand même incroyable d'être aussi mauvais professionnellement.
Changez votre profession si vous êtes incapable de répondre de manière courtoise à vos clients. J'ai dû demander à une autre personne de me répondre alors que l'autre était caché dans sa grotte ne voulant rien savoir. C'était vraiment pitoyable.
De plus, un couple avec un bébé était avant moi et la famille est sortie écœurée du comportement de l'agent.
La seule solution qu'on vous proposera quand quelque chose ne va pas, c'est de vous faire payer plus. Vous êtes capable de payer plus ? Pas de soucis, voici quelques morceaux de pains par terre que vous pouvez manger comme des pigeons.
A fuir.
Aucun professionnalisme et tant mieux aux personnes qui ont été satisfaits, vous êtes passés dans les mailles du filet quand je vois certaines notes.
Quand je vois après mon expérience que la compagnie avait une note moyenne de 3.6/10 sur le site où j'ai commandé, ça m'a donné la leçon de regarder à deux fois avant de réserver mes vacances auprès d'une compagnie.
Notes clients falsifiés pour attirer les touristes ? C'est une pratique qui devient courante. Méfiez-vous et allez chez quelqu'un d'autre.
Oplichting, blijf hier weg.
Ik stond daar en ze vertelde me doodleuk dat ze me geen auto meegaven als ik de extra verzekering niet nam. Het contract interesseerde hen niet zegde ze. Een ander koppel had juist hetzelfde aan de hand.En die werden dan ook nog eens de huid volgescholden.Zo.een een een Verhuur firma's moesten ze onmiddellijk de deuren sluiten. Oplichting!
Sterke punten
Oplichten
Zwakke punten
Ze lichten meerdere klanten gelijk op, dan valt het wel iets teveel op als die het van elkaar horen.
WELLCOME TO SPAIN, MOTHERFUCKERS!!!
ONTELBAAR VEEL OPMERKINGEN... WEGBLIJVEN !!!
1. Bij aankomst blijkt er niemand (zoals beloofd) op ons te staan wachten en kunnen we zelf onze weg zoeken naar de ophaalbus voor de auto. Mooi welkom.
2. Aan het bureau moet alles snel gaan (time is money) en is de dame aan de balie redelijk agressief... Mooi welkom 2.
3. Ik word gepusht om een verzekering te nemen die ook de eerst 1500 EUR aan schade dekt. Aangezien ik zo'n verzekering reeds in België heb afgesloten, weiger ik. Ik krijg een storm van verwijten dat het niet klopt en dat het in het belang van mezelf toch de beste optie is. Ik weiger.
4. Omdat ik niet inga op het aanbod, word ik geduwd in volgend nieuwtje: 90 EUR betalen voor een benzinetank van 55 liter (waarde: 65 EUR) en terug volledig 'empty' inleveren. Dit staat niet in het oorspronkelijke contract, dat terugbetaling van de resterende brandstof belooft. Die restitutie komt er na aftrek van 35 EUR administratiekosten, volgens het eerste contract.
Kortom, ik kan eigenlijk niet anders dan ondertekenen voor de volledig lege benzinetank (die ik nooit kan leegrijden op vijf dagen / 900 km) en de onnozele administratiekosten.
Ik wil hier weg.
5. Ik krijg geen uitleg over de VW Golf die ik nog nooit bestuurde: zoek het zelf maar uit.
6. Aangezien ik de wagen graag om 5 am wil inleveren, zal ik een toeslag van 40 (veertig) EUR moeten betalen, aangezien ik buiten de kantooruren aanklop. Op deze manier kan je nooit een grote maatschappij worden (24/7!).
7. De wagen is op heel veel plaatsen (15?) beschadigd. Als ik hier iets over meld, krijg ik volgend bizar antwoord: trek maar foto's en dat regelen we later wel. De twee bedienden blijven achter hun desk.
8. Bij aflevering van de auto om 5 uur 's morgens stuit ik op een andere bediende die dezelfde opleiding 'golddigger' heeft gevolgd: ik had opgegeven dat ik de wagen om 7.30 am zou inleveren en dat gaat extra's kosten... Aangezien mijn geduld nu echt wel op is, werp ik hem volgend verwijt naar z'n kop: ik heb al 40 EUR bijbetaald om vroeger te kunnen inleveren. Hij is een beetje verbaasd dat ik een beetje boos ben en zegt dat ik dan maar een mailtje naar het kantoor moet sturen. Ik beloof om dit bedrijf in de juiste schijnwerpers te plaatsen...
Kortom, DEL PASO staat voor mij gelijk met THE WILD WEST...
Cijfers: Voor 6 dagen had ik de oorspronkelijke huurkosten van 68,47 EUR + benzine in gedachten.
Het is uiteindelijk 233,47 EUR geworden.
Volgende keer huur ik opnieuw bij een erkende maatschappij en in de luchthaven. Het kost waarschijnlijk minder aan Euro's en veel minder aan ergernis.
Ik hoop tenslotte dat dit objectieve review andere mensen kan overtuigen om niet in het valse plaatje van deze maatschappij te stappen die maar één doel voor ogen heeft: zo snel als mogelijk veel geld maken.
Sterke punten
mooie en vinnige wagen, echter vol beschadigingen
Zwakke punten
bijna alles
Del Paso car rental Fail
Worst experience ever, rude staff unhelpful no manager no supervisor, claimed bank card not working after confirming with bank that there's no issue but I think the issue was us not taking their added insurance.
15 min later, booked car, bank card miraculously worked and perfect customer service with Goldcar.
Oplichting
We waren zo dom om niet van tevoren de reviews te lezen en inderdaad...
Ook mijn creditcard werd niet geaccepteerd.
Waardoor we gedwongen werden een dure verzekering af te sluiten.
Is daar aan de orde van de dag. Goede handel voor ze.
Vervolgens moest deze verzekering worden betaald. En ja hoor, daarvoor was mijn creditcard wel goed genoeg.
Boeven zijn het.
Zwakke punten
Ze kloppen je onnodig veel geld uit de zak.
Ellende bij deze verhuurder
Zelfde gedoe als andere klanten bij Del pasoHet zogenaamde probleem is de initialen op de creditcard. Dus flink dokken ter plaatse of geen auto. Alsof mijn volledige doopnamen op de creditcard zouden passen? Lijkt een handeltje te zijn met cartrawler. Ongehoord!!
Sterke punten
Slecht gevoel bezorgen bij Start van vakantie
Zwakke punten
Eerlijkheid
auto niet meegekregen
Auto geboekt via Cheaptickets.nl. In hun mail waarin de boeking van de auto wordt bevestigd en die je moet tonen bij het ophalen van de auto (zoals bovenaan de mail staat) wordt opgesomd welke documenten je moet tonen : een geldig rijbewijs en paspoort en een creditcard met voldoende ruimte OP NAAM VAN DE HOOFDBESTUURDER. Bij Delpaso blijkt mijn creditcard niet acceptabel, omdat deze alleen voorletters bevat en geen volledige voornamen. Wie in Nederland heeft een creditcard op volledige voornamen? En waarom wordt je identiteit niet vertrouwt als je toch je paspoort (met volledige voornamen en foto) en je rijbewijs (met initialen en foto) kunt tonen? Ter plaatse nog gebeld met Cartrawler die slechts meldde dat ik maar een klachtenformulier moest invullen. Kreeg de auto niet mee, zodat ik uiteindelijk 's nachts een taxi heb moeten nemen voor een hoop geld. Ik ben ook niet gecrediteerd voor de huur van de auto die ik niet heb meegekregen. Schandalig. En iedereen wijst mijn klacht af. Ergens weggestopt in de mail van Cheaptickets.nl zit een voucher (amper zichtbaar op de geprinte versie, en waarom zou je, de mail is volgens Cheaptickets.nl voldoende). Onderin de voucher (van Cartrawler) staat dat er geen afkortingen mogen voorkomen op de creditcard. Eerder dit jaar 2 x een auto gehuurd (ook in Spanje) en geen problemen gehad. Cartrawler zit daar wel steed tussen.
Sterke punten
geen
oplichters!
Nooit problemen gehad met autohuur op onze vele reizen. Dit was/is de eerste keer met Delpaso. Via Ryanair een auto gehuurd + extra verzekering afgesloten. Voor elkaar dus... dachten we. Bij de balie van Delpaso kregen we de keuze: of extra verzekeren (285-) of geen auto. Daar sta je dan, met twee kinderen, bagage na een vermoeide reis. Nog geprobeerd telefonisch contact te krijgen met Ryanair, wat helaas niet lukte. We hadden niet veel keuze, moesten extra verzekeren. Volgens Delpaso was namelijk de extra verzekering die we thuis al hadden afgesloten totaal niet toereikend (volgens de baliemedewerker: commerciële handel van Ryanair).
Bij thuiskomst hebben we direct contact gezocht met Ryanair (CarTrawler). Telefonisch en per mail. Verhaal verteld en gevraagd wat we hadden moeten doen op dat moment. We krijgen totaal geen antwoord. Alleen wat algemeen gepruttel dat ze het vermelden en een sorry voor het ongemak! Inmiddels de 5e mail verstuurd (met dezelfde vraag: wat we hadden moeten doen?)
Wat een mega oplichters!
Nooit geen Delpaso meer voor ons!
Sterke punten
goed in oplichten
Nooit meer een auto huren bij Delpaso
Nooit geen probleem gehad zelfs dit jaar nog een auto gehuurd in Portugal. Nu werd mijn creditcard niet geaccepteerd omdat er een afkorting op stond. Ryanair keurt dit wel goed bij het boeken van een vlucht en hotels. Maar de auto kregen we niet mee. Moesten een nieuw contract aangaan bij Delpaso met de zelfde credit kaart. En natuurlijk meer dan het dubbele betalen. Schuld werd afgeschoven naar Ryanair. Wij hebben op geen enkele bankpas onze volledige voornamen staan. Naar meer dan 1 1/2 uur discuseren geen auto met het openbaar vervoer verder gereisd.
Sterke punten
Geen stelletje oplichters
Zwakke punten
Bij alle balies moesten de mensen extra kosten betalen.
Oplichters
Onbeschofte oplichters bende! Proberen je met brandstofkosten verzekeringen en administratiekosten op te lichten. Als daar niet in mee gaat weigeren ze je de auto mee gegeven. Sta je daar laat in de avond. Voorbeeld je huurt auto met een tank inhoud van 58 liter rekenen ze 120 euro dwz. meer dan 2,00 per liter. Een liter diese kost op dit moment tussen 1,20 en 1,33.
Je boekt auto voor 50 en willen dat 375 aftikt ditvalles door verzonnen kosten. Gewoon Oplichters!!!
Sterke punten
Goede oplichters goede schooiers.
Zwakke punten
Eerlijkheid
Boevenbende
Prima auto maar bij terugkomst zogenaamd schade; krassen op de velg...
Stonden ook op mijn fotos van vertrek maar ze vonden ze nu erger/ beter zichtbaar.
Geen keus en moest 150 euro aftikken.
De chauffeur die ons naar het vliegveld bracht (van deze autoverhuur) zegt dat ze dit bij iedereen doen die geen verzekering aan de balie bij Delpaso afsluit,
Wegblijven hier!
Sterke punten
Goede suto
Zwakke punten
Oplichters
Prima ervaring
Via Ryanair hadden we voor een spotprijs via Delpaso een auto gehuurd met aanvullende dekking via Axa. Vanaf het vliegveld rijden regelmatig pendelbusjes die je binnen 5 minuten bij Delpaso brengen. Bij aankomst kregen we vlot de auto mee. De teruggave ging nog sneller, na een snelle inspectie stonden we binnen 2 minuten weer buiten, de betaalde borg werd direct teruggeboekt. Prima ervaring dus met deze verhuurder
Sterke punten
Snel en goedkoop
Zwakke punten
nvt
Top
Alles is bij Delpaso goed geregeld.
Bij aankomst op het vliegveld word je opgevangen en in de richting van de shuttle gestuurd.
Na 10 minuten bij Del Paso.
De auto die ik had gehuurd was er niet dus kreeg ik een mercedes er voor in de plaats voor hetzelfde geld.
Ik wilde volledige verzekeringsdekking en moest voor 9 dagen 170, betalen.
Omdat ik via internet had geboekt was ik gelijk VIP klant.
Een van de voordelen ervan is ,dat je voortaan gelijk geholpen word,dus niet in de rij hoeft aan te sluiten.
Ik hoefde ook geen borgblokade op mijn creditkaart te nemen en ook geen volle tank alvast te betalen.
Ik heb de 170 afgerekend en dat was alles.
Bij het inleveren van de auto hoefde ik alleen de sleutel maar af te geven en voor de rest niets.
Het is de perfecte manier van auto huren.
Geen creditkaartborg of wat dan ook.
Gewoon betalen en voor de rest niets.
Volgende keer zeker weer naar Del Paso autoverhuur in Malaga.
Sterke punten
Snel en efficiënt ,geen borg of van te voren een tank betalen.
Je betaalt wat je koopt.
Zwakke punten
Geen
Zeer tevreden
Delpaso car hire is een betrouwbare partner om een auto te huren.
We huurden reeds verschillende keren een auto bij hen en zijn steeds tevreden geweest.
Sterke punten
- correct
- stipt
- netjes
- eerlijke prijs
- vriendelijk
Zwakke punten
off airport
Wij zijn ook getild door del Paso
Wij zijn ervaren huurders van een auto in Spanje. Bij het boeken van een auto via de site van Del Paso, verschijnt een pop up waarin 3 categorieën staan. Bij de duurste "All inclusive " staat onder "excess", "No excess". Daar zoek ik altijd naar. Dan denk je dus: ok. Na aanrijding werd direct 1300(!) euro op mijn creditcard geboekt. Bleek dat onderaan het huurcontract (dat je in de drukte tekent na de mondeling bevestiging ("No excess) te staan "una franquicia de 1000". 1000 euro dus naar de haaien, en kennelijk ook nog eens 300 voor ??.
Sterke punten
Geen
Zwakke punten
Contract en informatie op de site zijn zeer verschillend Misleidend dus.